До всіх Українських Вояків, що перебувають
поза межами Батьківщини - звернення Президії Української Головної
Визвольної Ради (УГВР), Генерального Секретаріяту Військових Справ УГВР
і Головної Команди Української Повстанської Армії (УПА)

УКРАЇНСЬКІ ВОЯКИ !

З рідної України, з наших зруйнованих сел і міст, з наших могилами вкритих і знарядами розораних піль та ворогами стоптаних степів, з наших таємних лісів, ми, найвищі Керівні Органи Українського Народу на час його визвольної боротьби за власну суверенну держану, передаємо вам наш бойовий привіт!

Минає рік, як Ви - одні в рядах чужих армій, другі як учасники попередніх визвольних змагань - залишили рідні землі, з яких уступав кривавий німецький окупант, і на які знову грянув відвічний лютий ворог Української Землі - большевицько-московський загарбник. Не хочемо тут входити в те, чому частина беєздатних синів українського народу була змушена воювати в чужих, ворожих Україні арміях, під чужими прапорами і за чужі, імперіялістичні інтереси. Не питаємо сьогодні - хто винен, що українські боєздатні сили розпорошились по всій Европі, а не стали всі до одного лавою під наші рідні національно-визвольні прапори на українській землі. Хочемо ствердити тільки одне:

Не зважаючи на важке і - здавалось би безвихідне положення Українського Народу в часі московсько-німецького змагу за володіння над Україною, Український Нарід не дав себе поневолити і проявив непохитну волю жити самостійним державним життям на своїй землі. На сторожі цієї волі він поставив збройні кадри своїх синів - УКРАЇНСЬКУ ПОВСТАНСЬКУ АРМІЮ (УПА).

В роках грізного лихоліття Українська Повстанська Армія підняла прапор визвольної боротьби за Українську Державу і не дозволила його потоптати ворогам Українського Народу. Вона була і є виразником і живучим доказом повної незалежности від якихбудь зовнішних чинників української визвольної політики і її революційних керівників, що служили і служать єдино справі Українського Народу. Вона зберегла чистоту ідеї і правильну політичну лінію визвольної української боротьби і врятувала вояцьку честь свойого народу. Своєю зброєю і кровю своїх стрільців вона писала нові сторіики до історії українського війська.

Продовж трьох років боротьби не зламали її неситі германські наїзники, не впала вона теж на коліна перед енкаведівськими червоними ордами !

Гітлерівська Німеччина, один із ворогів України, вивінувана всіма модерними воєнно-технічними засобами, розторощена впала та зложила зброю. - Українська Повстанська Армія, заправлена в боях з гітлерівськими наїзниками, в свою чергу, вже більш року бореться успішно з большевицькою Москвою і явлється сьогодні єдиним оборонцем українськоі самостійницькоі ідеі, оборонцем громадян України перед кривавим большевицьким терором і насиллям, месником народніх кривд.

Кровю найкращих синів спливає Українська Земля, та ніщо не захитало віри в остаточну перемогу і жодна большевицько-московська сила не сокрушить зброї українського повстанця! Бо крім зброі його серце горить ще полумям віри в невмірущість і непобідимість Ідеї боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу. І це є найміцніша зброя повстанця !

УКРАЇНСЬКІ ВОЯКИ НА ЧУЖИНІ !

Нам відоме Ваше трудне положення, нам відомо що Ви опустили зброю з рук, якої не довелось Вам вжити в рішальний момент у боротьбі за Українську Державу. Та не зважаючи на те, ми радіємо, що Ви збереглись у вирі сучасної боротьби, бо віримо, що одної зброї Ви не дали собі вирвати і ніколи в жодних умовах її перед ворогом не зложите. Ця зброя - це віра в ту саму Ідею, за яку сьогодні боряться українські повстанці, це кожночасна боєва готовість - ту віру обернути в чин і маршувати там, де сурмлять бойові сурми, де торохкотять кулемети, де гудуть гармати, де ведеться кривавий змаг за бути чи не бути Українському Народові й Українській Державі !

УКРАЇНСЬКІ ВОЯКИ НА ЧУЖИНІ !

Хоч поділили нас кордони, - ми хочемо творити з Вами одну боєву дружину! Ми хочемо, щоб усі Ви все своє знання, свої сили свій труд і - як цього зажадає від Вас рідна Україна - своє життя готові були пожертвувати для волі і величі Її !

Коли хто з Вас готовий боротись у важких умовах повстанського життя, тоді вертайтесь на рідну українську землю! Вона Вас привітає, як своїх синів і нових борців за її волю! Вертайтесь Вам відомими шляхами! Бережіться большевицьких комісій і транспортів, бо всі ті, що при їх помочі вертались, ще дотепер своєї батьківщини не побачили. Для них приготовив кремлівський тиран вітчизняний подарок - нову пятирічку, далеко від рідної України, в невільничих сибірських заводах.

Всі Ви, що залишаєтесь на чужині, памятайте, що весь український народ веде затяжну боротьбу за єдину священну ідею - Українську Державу! Довкруги цієї ідеї і під керівництвом найвищих революційних Органів лавами станули всі, що не служать чужим імперіялізмам. Хай для Вас, Українські Вояки, ця пригадка буде дороговказом, ясно горіючим смолоскипом серед темряви еміграційного життя!

Всі ваші сили, Ваше знання, Ваш труд віддати на службу Краєві і його боротьбі - це для Вас наказ! Наказ, який передає Вам Український Нарід, що бореться, кривавиться і перемагає!

Віримо, що Ви, Українські Вояки на чужині, не станете осторонь цієї боротьби, але внесете до неї свій досвід і свій труд!

Ми свідомі того, що перед нами важкий шлях боротьби, яка вимагає героїзму і кривавих жертв, та ми не сумніваємось, що Ви, Українські Вояки, перші на чужині станете на цей шлях жертвенноі боротьби і праці, щоб соромом не вкрити імени українського вояка і землі своєї.

Героїчна боротьба наших предків і українських повстанців і память про їх лицарську смерть за Українську Державу - це для Вас наказ !

Зєднані одною вірою у боротьбі, під єдиним керівним революційним проводом здобудемо волю українському народові, відбудуємо Українську Самостійну Соборну Державу і здійснимо заповітній образ княжих часів, маршуючи як нові княжі дружинники, щоб "шоломами своїми зачерпнути води із далекого Дону".

Постій, в липні 1945.

СЛАВА УКРАЇНІ !

ПРЕЗИДІЯ
УКРАЇНСЬКОЇ ГОЛОВНОЇ ВИЗВОЛЬНОЇ РАДИ (УГВР)

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАРІЯТ
ВІЙСЬКОВИХ СПРАВ УГВР

ГОЛОВНА КОМАНДА
УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ (УПА)