Заклик до членiв Украинскои
Повстанчои Армии /Сотня Громенко/

Закликуемо Вас, рядовики и провидики груп УПА, навертаемо Вас зи зблудженои дороги, котрою Вас попровадили зли а слаборозвинени политики, котри запровадили низше розвинени верстви населення Галичични та Лемкивщини в пропасть и загибель.

Масови жертви и арешти, котри були поповнени зи сторони Польщи чи Росии цилком безпотрибни. Безпотрибний також терор з Вашои сторони, котрий був поповнений миж польським и украинським населенням, а також в групах УПА. Ти розстрили, телефони и буки, здеморалiзували нарид супроти Вас. Виселений нарид (з Вашои причини) мовляв: скильки понис я труднощив за них! а на посли знишитимуть мене. Щоб я останний час був у своим ридиним сели! Прикре це.

Це друзи не можем назвати боротьбою проти терору, бо цей ихний терор з безмежний. Не один Ваш брат невинний украинец чи славянин був тайкси заграблений.

Друзя! Невоюйте проти своиго славянского брата!

Не слухайте понимецких пидбехтувачив, котри немають де вернутись та брехливою пропагандою и терором тримають Вас биля себе, хочуть щоб Ви разом з ними соби каминь до шии привязали щоб скочити в воду. Котри знаходитеся на територии Чехословаччини зголоситься зи збранзю до найближчого вийскового пункту, де осередок будучности змисця маэте забезпечений. Сами бачите що боротьба безцилева. Сами бачите що командири Вам запорядникам обицюють краще завтра, харчи а спокийне життя, а писля цего вигонени з мисця на мисце переслидавни а примушени рабовати. Командири все Вам обицюють то, чого неможуть Вам сповнити, а Ви части терпите щоб захоронити комндирив щоб им добре було. Бачите скильки Вас з впроваджено в блуд приходит вам обернути зброю и проти тих, котри Вас придержують терором, сами бачити що капитуляция Ваших командирив несминена. Подумайте про свою родину, про жинку та дитей. Ще раз закликуем зложить зброю, у нас з и праци досить а працюючих ми потребуемо. У нас працюють а добре живуть ти ваши гноблени хлопци, котри закликують щоб Ви наступили их доргою.

Сливка
Могила
Нив
Панас
Лев
Грушка
Аркас
Стрила
Бак
Вильха

Без жодного страху сходить з лисив, киньте то дике життя
а поступайте враз з культурним свитом и цивилiзациею.
СЛАВЯНСЬКА ПРАВДА ПЕРЕМОЖЕ!!!

(Збережено стилiстичнi та орфографiчнi особливостi оригiналу.)