На крові тих, що впали на полі бою в обороні рідних хат, семей і населення, в наступі на гестапівські та енкаведівські гнізда й загони, в індивідуальному двобою в час конспіративної підпольної роботи, на крові тих, що замучені по тюрмах і таборах, виросла безсмертна легенда воюючої поневоленої нації, що вогненним смолоскипом горить у серцях і думах народу й освічує шлях у майбутнє. Україна живе й бореться та силою здобуває перемогу. Хай же вічна буде слава впавшим героям, що склали своє життя на жертівнику нації.

(з "Деклярації" Проводу ОУН)

Сайт присвячено національно-визвольному рухові українського народу першої половини ХХ ст., уособленням якого є Організація Українських Націоналістів (ОУН) та створена нею Українська Повстанська Армія (УПА). Термін ОУН-УПА з строго історичної точки зору є до певної міри штучним, але часто вживається саме у такому вигляді, до чого є вагомі підстави.

Мета сайту перш за все інформаційна і зумовлена гострим браком правдивої інформації за темою. Українське суспільство ще й досі у масі своїй перебуває у полоні нав'язаних комуністичною пропагандою міфологізованих уявлень про національну історію, і в тому криється величезна небезпека для майбутнього держави. Особливо постраждав імідж так званих "бандерівців" (учасників українського визвольного руху) - з тієї причини, що саме вони і все, що з ними пов'язано, протягом останніх десятиліть були і залишаються головною небезпекою для московського духовного панування в Україні.

У розділах Історія і Організація у дуже стислому і доступному вигляді викладено основну інформацію за темою, що стосується лише фактологічного боку питання. Докладніше про рух опору можна почитати, скориставшися книгами з Книжкової полиці, а також статтями з відповідного розділу. Довідник-енциклопедія полегшить сприйняття матеріалу, враховуючи, що для переважної більшості аудиторії тема є абсолютно чи відносно незнайомою, з усіма іменами та назвами. У розділі Персоналії подано біографії окремих визначних діячів. Нарешті, розділи Документи та Фотоархів містять першоджерела. Корисні матеріали, що не увійшли до основних розділів, зібрано до спеціальної секції Архів.