ЇХ ІМЕНА ЗОЛОТИМИ ЛІТЕРАМИ БУДУТЬ
ЗАПИСАНІ У ВІЧНІЙ КНИЗІ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ

Пройшло майже 60 років з тих пір, як відбувалися події, описані в книзі «Тернистими стежками». Є різні погляди на них. Та незаперечний той факт, що серед художніх домислів автора яскравою лінією проходить патріотична сутність героя цього твору, легендарного полковника УПА Омеляна Польового, уродженця Тернопільщини, який присвятив і віддав доостанку своє життя боротьбі за незалежність держави та волю рідного народу.

Потрібно ще немало часу, щоб дослідити витоки повстанського руху. Вчені-історики колись ще скажуть своє правдиве слово про події цього складного часу і кожен, хто жертвував в ім'я України своїм здоров'ям та життям, вдячними нащадками буде записаний золотими літерами на скрижалях вічної книги героїв-борців нашої держави.

Меморіальна плита, відкрита на пам'ять про полковника О. Польового («Остапа»)

В даний час немало політиків схильні вважати етап національно-визвольних змагань періоду Другої світової війни не цілком осмисленим і доцільним. Відповідно жертви організованої боротьби того часу вважалися невиправданими.

Лише з 60-літньої висоти в умовах здобутої мирним шляхом нашої незалежності стає зрозумілим, що УПА була об'єктивною реальністю того часу, найбільш свідомою частиною населення, яка розуміла безвихідність ситуації та, не дивлячись на це, жертвувала своїм життям в ім'я майбутньої незалежності та свободи народу.

Героїзм і самовідданість патріотів не просто вселяли нашому народові віру в перспективність боротьби. Вони були історичною передумовою державності.

Самопожертва Омеляна Польового служитиме немеркнучим прикладом для виховання національне свідомої молоді України. Надихатиме не лише на творчу працю в ім'я майбутнього нашої держави, а й вчитиме терпимості, доброти, любові, розвиватиме почуття гідності, самоповаги, впевненості в правильності шляхів нашого розвитку.

Це видання серед багатьох науково-публіцистичних та історико-краєзнавчих творів і статей є подією в книговидавничій справі, оскільки у своїй суті є першим за таким обсягом художнім твором, присвяченим тематиці визвольних змагань у західному регіоні. Відгуки учасників цих подій засвідчують їх високу достовірність. Віриться, що даний твір покладе початок для розгортання широкомасштабного художнього полотна цієї епохи.

Книга видана в рамках заходів, прийнятих облдержадміністрацією до ювілейної дати створення Української Повстанської Армії. Побажаймо їй визнання, довгого життя, а учасникам цих подій — доброго здоров'я, добра і радості від того, що встигли спізнати щастя і прикрощі державного становлення в умовах незалежності.

 

І.КУРНИЦЬКИЙ
голова Тернопільської облдержадміністрації.